Evde Yaşlı ve Engelli Bakım Hizmeti

tarafından hanilche
354 views

Hasta Bakım Hizmetimiz

Evde Bakım Alanında Eğitimli Kadro ile Bilinçli Hizmet

Medikal el ve ayak bakımı: Tek kullanımlık steril malzemelerle uygulanmaktadır.

Gereksinim doğrultusunda hastanın kişisel bakımı (banyosu, tırnak bakımı vb.), yaşam ortamında veya dışında refakat hizmeti, hastane işlemlerinde destek gibi geniş yelpazede hizmet sunulur.

Kişisel Bakım: Yatağa tam ya da yarı bağımlı bireylere genel vücut temizliği (yatakta banyo, saç temizliği, tırnak kesimi, giysi değişimi, yatak temizliği yapılmaktadır.

-Hastalarımızın bulundukları ortamda (ev, iş yeri vb.) sağlık hizmeti almasını sağlıyoruz. Bu sayede tanıdığı bir ortamda hastalarımız kendilerini daha güvende ve rahatlamış hissedeceği için tedaviye daha olumlu yanıt verebiliyorlar. Hafızayı etkileyen durumlarda bu özellikle önemlidir.

-Hastalarımıza özel bireysel tedavi ve bakım hizmeti sağlıyoruz. Kişiye özel bakım, hastalarımızın kendisini rahat hissetmesi için gereken diğer önemli nedenlerden birisidir. Hastalarımızın bu sayede gerekli bakımı aldığından emin olmuş oluyoruz.

-Yaşlılık, ağır hastalık ya da sürekli olarak devam eden bir durum nedeniyle sağlık kurumuna giderek tedavi olamayan hastalarımıza, sağlık hizmetinin bulunulan ortamda sunulmasını sağlıyoruz. Hastalarımız, hastane ve laboratuvara gittiklerinde mikrop kapma ya da enfeksiyon gibi risklere maruz kalmadan bulundukları ortamda sağlık hizmeti almış oluyorlar.

-Hastalarımızın ve hasta yakınlarımızın, hasta bakımı hakkında ihtiyacı olan eğitimlerin verilmesini sağlıyoruz. Hasta yakınlarının sürece dahil olması aynı zamanda hem hastanın psikolojik ve sosyal yönlerden iyileşmesine olanak tanır, hem de hastanın yakınları hangi durumlarda neler yapılması gerektiği konusunda bilgi sahibi oldukları için üzerlerindeki stres ve korku azalır.

-Hastalarımız ve hasta yakınlarımız için zamandan tasarruf sağlıyoruz. Hasta yakınları hastaları hastaneye götürmek ve gerekli işlemleri sürdürmek için harcayacakları süreyi direkt olarak hastanın kendisine yöneltebilecekleri için iyileşme sürecinin kısalmasında rol oynuyoruz.

-Yatağa tam ya da yarı bağımlı bireyler için sunulan sağlık hizmetleri ile hastalarımızın temel ihtiyaçlarını gideriyor ve öz bakım desteği sunuyoruz.

-Evde Bakım ve Sağlık hizmetinin yakın bir denetim gerektirmesi dolayısıyla herhangi bir hastalık durumunda erken teşhis yapılabilmesi de bulunmaktadır. Teşhis konulmasından kişinin iyileşmesine kadar geçen süreçte kesintiye uğramayan, kaliteli bir hizmet sağlıyor, yaşam kalitesinin önemli ölçüde artmasında sizlere yardımcı oluyoruz.

-Sağlık hizmetlerinin dışında kalan zamanda yemek yemek, uyumak, sosyalleşmek gibi temel ihtiyaçlar için zaman kalacağından, hastalarımız bağımsızlığını korumuş olur. Hastalarımızın hastalık ve/veya yaşlılık süreçlerini sevdikleriyle beraber geçirmesini sağlıyoruz. Yalnız kalacağından veya hareketlerinin kısıtlanacağından endişe duyan hastalarımız bu sayede kendilerini rahat hissedeceklerdir.

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bu konuda sorun yaşamadığınızı varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul