Evde Hemşirelik Hizmeti

tarafından hanilche
297 views

Evde Hemşirelik Hizmeti

Profesyonelliğin şefkatle buluştuğu merkezimizde,

7/24 eğitimli ve alanında uzman hemşirelerimiz ve hasta bakıcılarımız ile sizlere hem sağlık merkezimizde hem de evinizde, iş yerinizde kısacası dilediğiniz her yerde sağlık hizmeti vermekteyiz.

Enjeksiyon uygulamaları: Hastaya uygun ilaçlar enjeksiyon ile verilir ve aşı uygulamaları yapılır.

Tansiyon, nabız, ateş, solunum ölçümlemesi: Hastanın değerleri doğru bir şekilde ölçülür, kayıt altına alınır ve takibi sağlanır.

İlaç tedavileri: Hastanın hekimi tarafından uygun görülüp reçetelenen ilaçlar zamanında ve uygun bir şekilde verilir.

Nazogastrik Sonda Takılması: Ağız yoluyla beslenemeyen kişilere, beslenmesi amacıyla burun yoluyla takılan Nazogastrik Sona takılır ve bu konuda hasta yakınlarına bilgi verilir.

Üriner Kateterizasyon (Sonda, Foley): Normal yollarla idrar yapamayan kişilerde, idrarın boşaltılması için steril teknikler ve malzemeler kullanılarak mesaneye kateter takılır veya var olan değiştirilir.

İntravenöz Kateter Uygulaması: Hastaya serum uygulamak veya damar yoluyla beslenmesini sağlamak amacıyla damar yoluna kateter uygulanır.

Perkütan Endoskopik Gastroskopi (PEG) Bakımı: Ağız yoluyla beslenemeyen kişilere takılan PEG’in bakımı yapılır ve bu yönde kişi yakınlarına bilgi verilir.

Kolostomi Bakımı: Hastada kolostomi sebebiyle oluşabilecek komplikasyonlar gerekli bakımlar yapılarak önlenir ve hasta yakınlarına bu konuda bilgi verilir.

Yara bakımı: Her türlü yatak yarası, diyabetik ayak yarası, kronik yaralar, dolaşım bozukluğuna bağlı yaraların tedavisi, temizliği ve bakımı yapılır, pansuman uygulanır.

Dikiş: Yaralanmalarda ilkyardım uygulamaları yapılır, acil müdahale gerektiren kesilere dikiş atılır. Steril koşullarda pens ve bistüri ile dikişler alınır.

Evde Kan Alımı: Verilen bilgiler doğrultusunda uygun tüpler temin edilerek tahlil ve kan örnekleri alınarak, laboratuvarlara götürülür, sonuçlar hastaya e-mail, fax, telefon yoluyla bildirilir.

Serum: Serumlar çeşitli hastalıkların tedavisinde ilâç gibi kullanılır. Bu, kandaki antikor denilen maddelerin hastalıklara karşı çarpışması esasına dayanır. Hastalıklarda tedavi maksadıyla kullanılacak serumlar ihtiyacınıza göre uzmanlarımız tarafından hazırlanır.

Lavman Uygulaması:  Uzun süre yatmaya bağlı veya başka nedenlerle gelişebilecek kronik kabızlık durumlarında hasta için gerekli olduğu kararını takiben evde hemşire ve sağlık destek elemanı eşliğinde rektuma lavman uygulaması yapılır. Uzman sağlık ekibimiz tarafından tüp ve katater vasıtası ile bağırsakları temizleme işlemi yapılmakta ve bağırsakta bulunan toksinlerin, ağır metallerin dışarı atılarak sindirim sisteminin temizlenmesi, daha sağlıklı ve verimli çalışmasını sağlamaktadır.

Evde Hemşire Refakati: Düşük riskli hastalardan evde yoğun bakım hastası takip etmeye kadar tedbir amaçlı geniş yelpazede hizmet sunmak amacı ile hemşire refakati sağlanır. Hemşire refakati evde bakım doktorları gözetiminde 12-24 saatlik dilimler halinde verilir. Hasta ihtiyacı göz önüne alınarak 7/24 kesintisiz veya   saatlik hemşire refakatı sunulur. Verilecek olan hizmetin mekanı hastanın mahrem ortamı olan evi olması sebebi ile seçilecek personelin bayan hemşire veya erkek hemşire olması konusunda hasta tercihi dikkate alınır. Hastaya ait tüm hemşire takibi tedavi şeması ve kayıtlar hasta yakınlarına iletilir.

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bu konuda sorun yaşamadığınızı varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul